اصولگرا ـ پايگاه خبري تحليلي اصولگرا : برف نيمه شمالي كشور را سفيد پوش مي‌كند
دوشنبه، 3 آبان 1395 - 16:08 کد خبر:35123
احد وظيفه گفت: بارش برف در جاده‌هاي كوهستاني اردبيل، گيلان، مازندران، آذربايجان شرقي، آذربايجان غربي و ارتفاعات البرز غربي و مركزي پيش‌بيني مي‌شود.

احد وظيفه؛ درباره وضعيت جوي سه روز آينده كشور اظهار كرد: سامانه بارشي كه وارد كشور شده موجب كاهش دما و بارندگي در نيمه شمالي كشور خواهد شد و اين وضعيت موجبات آبگرفتگي معابر در برخي استانهاي شمالي را به بار مي‌آورد.

وي ادامه داد: باران و رعد و برق در سه روز آينده برخي نقاط استانهاي گيلان، مازندران، اردبيل، آذربايجان شرقي و آذربايجان غربي را در بر مي‌گيرد.

مدير كل پيش‌بيني و هشدار سازمان هواشناسي كشور تصريح كرد: طي 72 ساعت آينده دامنه‌هاي البرز غربي و مركزي در استان هاي زنجان، قزوين، كردستان، كرمانشاه و همدان نيز دچار بارش پراكنده باران و وزش باد مي‌شود.

وظيفه عنوان كرد:‌ در روزهاي سه‌شنبه و چهارشنبه شاهد تقويت امواج بارشي در استانهاي گيلان و اردبيل خواهيم بود و كاهش دما به طور محسوس ايجاد خواهد شد.

وي با بيان اينكه برف در برخي نقاط كوهستاني كشور مي‌بارد، اظهار كرد: در سه روز آينده كاهش دما در نيمه شمالي كشور رخ خواهد داد و به همين سبب در  جاده‌هاي كوهستاني و مناطقي از استانهاي اردبيل، بخشهاي غربي گيلان، ارتفاعات مازندران، آذربايجان شرقي، آذربايجان غربي وارتفاعات البرز غربي ومركزي بارش برف پيش‌بيني مي‌شود؛ مسافران نيز بايد به نكات ايمني مجهز باشند.

مدير كل پيش‌بيني و هشدار سازمان هواشناسي كشور تصريح كرد: از روز چهارشنبه تا پايان هفته مجددا شاهد افزايش دما در نوار شمالي كشور خواهيم بود و از فعاليت سامانه بارشي كاسته خواهد شد.

وظيفه با بيان اينكه ساير نقاط كشور در سه روز آينده داراي جوي نسبتاً پايدار هستند، اظهار كرد: به غير از بارندگي در نيمه شمالي كشور، احتمال وزش باد و گردوخاك در برخي مناطق غرب و جنوب غرب كشور دور از انتظار نخواهد بود.

وي از كاهش دو درجه‌اي دماي استان تهران در دو روز آينده خبر داد و گفت: تهران از اواخر وقت امروز(دوشنبه) دچار افزايش ابر خواهد شد و اين وضعيت فردا نيز ادامه خواهد يافت و موجب بارشهاي خفيف و پراكنده خواهد شد.

مدير كل پيش‌بيني و هشدار سازمان هواشناسي كشور گرمترين منطقه كشور را اهواز با 36 درجه بالاي صفر و سردترين منطقه كشور را شهركرد با 2 درجه زير صفر دانست.

انتهاي پيام