اصولگرا ـ پايگاه خبري تحليلي اصولگرا : انتخابات، مظهر مردمسالاري ديني
چهارشنبه، 6 اردیبهشت 1396 - 07:37 کد خبر:35432
با اعلام اسامي كانديداهاي احراز صلاحيت شده دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري، فعاليت و جنب و جوش نامزدهاي اين مسئوليت خطير و هواداران آنها وارد مرحله تازه اي شده و قطعا در روزهاي آتي شاهد افزايش هرچه بيشتر اين تلاشها خواهيم بود.

متن يادداشت عشرت شايق با عنوان «انتخابات، مظهر مردمسالاري ديني» را در ذيل از نظر مي گذرانيد:

با اعلام اسامي كانديداهاي احراز صلاحيت شده دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري، فعاليت و جنب و جوش نامزدهاي اين مسئوليت خطير و هواداران آنها وارد مرحله تازه اي شده و قطعا در روزهاي آتي شاهد افزايش هرچه بيشتر اين تلاشها خواهيم بود.

هر كدام از نامزدهاي رياست جمهوري در فرصت باقيمانده تا زمان برگزاري انتخابات، سعي خواهند كرد شايستگي هاي خود را براي تصدي رياست قوه مجريه به اثبات برسانند و طبيعي است كه طرفداران آنها نيز با همه ي امكانات به حمايت از كانديداي مورد نظر خود خواهند پرداخت.

تشكيل محافل و انجام سخنراني، اعلام برنامه ها، پررنگ شدن آمار و ارقام، مراجعه به اسناد و عملكردها، بازبيني رفتار كانديداها با حاميان و منتقدان خود، ميزان موفقيت در مسئوليت هاي قبلي، سنجش سطح زندگي، ارزيابي ديدگاههاي اجتماعي و اقتصادي و ساير موارد، ميزان پايبندي به اصول و ارزشهاي انقلاب اسلامي و نظام مردمسالاري ديني، دلسوزي و تعهد به منافع ملي و مصالح كشور و... همه و همه در روزهاي آتي بيشتر و بيشتر مورد كنكاش و بحث و گفتگو قرار خواهد گرفت.

بهره گيري از امكانات ديداري و شنيداري مانند رسانه ملي، مطبوعات و به شكل خاص «شبكه هاي اجتماعي» اين امكان را به كانديداها و هواداران آنها خواهد داد كه به شفاف سازي مواضع خود و احتمالا نقد عملكرد ساير كانديداها بپردازند.

اما آنچه مهم است و بايد مورد توجه همگان قرار گيرد اين است كه منافع ملي، امنيت و اقتدار كشور و از همه مهم تر «وحدت ملي» نبايد به بهانه تبليغ و اثبات شايستگي كانديدايي تحت هيچ شرابطي مورد خدشه قرار گيرد.

وحدت، يكي از اصلي ترين پايه هاي پيروزي انقلاب اسلامي و از موثرترين عوامل حفظ و تداوم آن بوده و هيچكس نميتواند در «ضرورت وحدت در جامعه» كوچكترين ترديدي داشته باشد.

همه كساني كه پايبند به اصول و ارزشهاي ديني و انقلابي بوده و خود را مقيد به حفظ منافع ملي مي دانند، با آگاهي از شرايط حساس داخلي و خارجي كشور، همواره ضرورت وحدت را احساس نموده و در صدد تعميق بخشي به آن مي باشند.
 براي همه علاقمندان به پيشرفت و عزت و اقتدار كشور، حفظ وحدت و مصون ماندن آن از مناقشات سياسي، يك وظيفه خطير و رسالت عمومي محسوب ميشود كه در هيچ شرايطي نبايد كمرنگ شود.

حفظ وحدت و انسجام ملي براي تحقق اهداف متعالي انقلاب اسلامي و پاسداري از دستاوردهاي آن ضروري بوده و مشاركت گسترده در انتخابات، جلوه اي از وحدت و انسجام ملي محسوب مي شود.

بديهي است كه سالم و منطقي بودن نحوه رفتار و تبليغات كانديداهاي رياست جمهوري و طرفداران آنان در اثر گذاري مثبت موضوع انتخابات در مسائل داخلي و ارتقاي جايگاه كشورمان در سطح بين المللي بسيار مهم بوده و مي تواند در كنار بازخورد هاي مثبت در داخل و خارج، مسئوليت قوه مجريه را به اصلح ترين فرد بسپارد.

اصل «وحدت» در ميان آحاد ملت ايران بر پايه حفظ استقلال كشور و دستاوردهاي «انقلاب اسلامي» و نظام «مردم سالاري ديني» برخاسته از آن شكل گرفته و كليه افراد و گروههاي سياسي معتقد به قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران بر اين نقاط مشترك اصرار دارند.

هرچند ممكن است برخي افراد و گروههاي سياسي معتقد به قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران، در موضوعات مختلف سياسي، اجتماعي، اقتصادي، فرهنگي و ... مواضع‌ خاص و متفاوتي داشته باشند اما اين موضوع نمي‌تواند هدف متعالي و خطير حفظ انقلاب اسلامي و نظام جمهوري اسلامي را تحت تاثير قرار دهد.

افراد و گروههاي سياسي بخوبي مي دانند كه وحدت آن ها در جلب اعتماد مردم و تشويق آنان براي مشاركت بيشتر در فعاليت هاي سياسي و اجتماعي نقش تعيين كننده اي دارد.

اگر چه اختلاف سليقه و شيوه كار در ميان گروهها و جريانات سياسي طبيعي است ولي همه گروههاي سياسي معتقد به قانون اساسي در هدف اصلي كه همانا حفظ انقلاب اسلامي و دستاوردهاي بسيار ارزشمند آن است، اشتراك نظر دارند.

بديهي است شرط تحقق اهداف متعالي انقلاب اسلامي و ادامه حركت رو به رشد آن، در گرو همراهي مردم است كه اين همراهي، به شكل قابل توجهي متاثر از وحدت نيروهاي فعال سياسي معتقد به قانون اساسي و ارزش هاي متعالي ديني و انقلابي بوده و تصميم و اراده جمعي براي اداره امور كشور نيز با همين نگرش قابل تبيين و ريل گذاري است.

بخاطر همين تاثير گذاري «وحدت ملي» است كه يكي از اهداف «جنگ نرم» دشمنان عليه ملت ايران، خدشه دار نمودن وحدت ملي و بي تفاوت نمودن مردم به سرنوشت خود از طريق نااميد كردن آنان از آينده و ناتوان جلوه دادن «نظام مردمسالاري ديني» از حل مشكلات است.

براي خنثي سازي اين دسيسه، لازم است حضور مردم در صحنه هاي مختلف سياسي و اجتماعي كشور، پررنگتر از قبل باشد كه «وحدت نيروها و گروهها» در فراهم ساختن اين حضور، بسيار تاثير گذار است.

تمامي توطئه‌ها و دسيسه‌هاي سياسي، اقتصادي، فرهنگي و ... دشمنان عليه ملت ايران، با بصيرت و حضور در صحنه مردم آگاه اين سرزمين خنثي شده و به همين خاطر است كه عمليات رواني دشمنان در سالهاي اخير متمركز بر خارج كردن ملت ايران از گردونه تحولات كشور است.

حفظ وحدت و آرامش در جامعه، زمينه مشاركت گسترده مردم در انتخابات مهم رياست جمهوري دوازدهم را فراهم مي نمايد بنابر اين، همه كانديداها و هواداران آنان براي «حفظ وحدت» مسئوليتي مشترك دارند.

انتهاي پيام