اصولگرا ـ پايگاه خبري تحليلي اصولگرا : دولت آينده رعايت قشرهاي ضعيف و برخورد با فساد را در صدر برنامه‌ها قرار دهد
شنبه، 30 اردیبهشت 1396 - 15:01 کد خبر:35451
در پي حضور پرشكوه و حماسي مردم ، رهبر معظم انقلاب اسلامي پيام تشكر و قدرداني صادر كردند.

به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني دفتر مقام معظم  رهبري، در پي حماسه‌ باشكوه و تاريخي ملت در دوازدهمين دوره‌ انتخابات رياست‌جمهوري و پنجمين دوره‌ انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا، رهبر معظم انقلاب اسلامي پيام تشكر و قدرداني خطاب به مردم ايران صادر كردند.

متن پيام رهبر معظم انقلاب به‌شرح زير است:

بسم الله الرحمن الرحيم

ملت عزيز ايران

جشن حماسي انتخابات ديروز،‌ بار ديگر گوهر درخشانِ عزم و اراده‌ ملي را در برابر چشم جهانيان به جلوه آورد.

مشاركت گسترده و پرشور شما و هجوم مشتاقانه به مراكز رأي‌گيري و تشكيل صف‌هاي طولاني براي رسيدن به صندوق‌هاي رأي در همه جاي كشور و از همه‌ قشرهاي اجتماعي، نشانه‌اي آشكار از استحكام پايه‌هاي مردم‌سالاري اسلامي و دلبستگي همگاني به اين موهبت بزرگ پروردگار بود و ايران و ايراني را در آزمونِ ميدان عمل، سرافراز و روسفيد كرد.

ديروز با اين حضور متراكم و افكندن بيش از چهل ميليون برگه‌ رأي در صندوق‌ها، نصاب تازه‌اي در انتخابات رياست‌جمهوري پديد آمد و پيشرفت روزافزون ملت ايران را در عرصه‌ حضور و بروز قدرتمندانه نشان داد.

ايران اسلامي بار ديگر بدخواهان و كينه‌ورزان و حسودان را عقب نشانيد و دل دوستان و تحسين‌كنندگان خود را لبريز از شادي و افتخار كرد.

پيروز انتخابات ديروز، شما مردم ايرانيد و نظام جمهوري اسلامي است كه به‌رغم توطئه و تلاش دشمنان، توانسته است اعتماد اين ملت بزرگ را به‌طور فزاينده جلب كند و در هر دوره درخشش تازه‌اي نشان دهد.

آزمون برجسته‌ ديروز تنها مشاركت گسترده نبود، آرامش و متانت و نجابت شركت‌كنندگان كه امنيت انتخابات را تضمين كرد، نيز بخش مهمي از اين آزمون خيره‌كننده بود.

همه‌ قشرها، همه‌ سليقه‌ها، همه‌ گرايش‌هاي سياسي در كنار هم به صحنه آمدند و دوشادوش يكديگر به نظام جمهوري اسلامي رأي دادند.

اين‌جانب با خشوع در برابر خداي بزرگ، جبهه‌ سپاس بر خاك مي‌سايم و لطف و رحمت و پاداش شايسته براي ملت ايران مسئلت مي‌نمايم و به پيشگاه حضرت بقية‌الله الاعظم ارواحنا فداه عرض سلام و اخلاص مي‌كنم و نكاتي چند را متذكر مي‌شوم:

1 ــ به مردم عزيز عرض مي‌كنم خداي را بر موفقيت در برگزاري انتخابات شكرگزاريد و پس از التهابِ روزها و هفته‌هاي پيش از انتخابات، اكنون به اتحاد و اتفاق عمومي بينديشيد كه بي‌شك يك عامل مهم استحكام و اقتدار ملي است.

همه در زير سايه‌ نظام جمهوري اسلامي و فرزندان اين ميهنِ سرافرازيد، بكوشيد تا سهم خود از وظيفه‌ پيشبرد كشور به‌سمت هدف‌هاي بزرگ را بشناسيد و دنبال كنيد. برآمدن همه‌ آرزوهاي ملي در گروي چنين انديشيدن و چنين عمل كردن است.

2 ــ به رئيس‌جمهور محترم و همه‌ كساني كه در دولت آينده شركت خواهند داشت سفارش و تأكيد مي‌كنم كه كار و تلاش پرانگيزه و انديشيده و جوانانه را براي برطرف كردن مشكلات كشور در پيش گيرند و لحظه‌اي از اين خط مستقيم غفلت نكنند.

رعايت قشرهاي ضعيف، توجه به روستاها و مناطق فقير، در نظر گرفتن اولويت‌ها، برخورد با فساد و با آسيب‌هاي اجتماعي، بايد در صدر برنامه‌ها قرار گيرد.

3 ــ عزت مل�'ي و رعايت حكمت در ارتباطات جهاني و اهتمام به اقتدار بين‌المللي نيز از جمله‌ اولويت‌هاي مديريت انقلابي و اسلامي است.

4 ــ لازم مي‌دانم از يكايك آحاد شركت‌كننده در انتخابات و نيز كساني كه در ترغيب آنان به اين وظيفه نقش آفريدند تشكر كنم، به‌ويژه مراجع معظم و علماء اعلام و نخبگان دانشگاهي و سياسي و فرهنگي و هنري.

5 ــ لازم مي‌دانم از حضرات نامزدهاي رياست‌جمهوري نيز كه در اين روشنگري و شورآفريني براي انتخابات تأثير جد�'ي بر جاي نهادند تشكر كنم.

6 ــ لازم مي‌دانم از همه‌ دست‌اندركاران اجراء و نظارت انتخابات رياست‌جمهوري و نيز انتخابات شوراهاي شهر و روستا كه متحمل زحمات طاقت‌فرسا شدند تشكر كنم.

7 ــ لازم مي‌دانم از حافظان امنيت انتخابات و نيز از رسانه‌ مل�'ي كه انتخابات پرشور، مرهون تلاش شبانه‌روزي و هنرمندانه‌ آنان است سپاسگزاري كنم.

8 ــ در پايان، خود و همگان را به تقوا و تلاش در راه وظيفه‌ الهي و اجتماعي و پايبندي به مسير انقلاب كه ميراث ارزشمند امام خميني بزرگ و شهداي گرانمايه است دعوت مي‌كنم و شادي روح و علو درجات آنان را از خداوند متعال مسألت مي‌نمايم.

والسلام عليكم و رحمة‌الله

سي�'دعلي خامنه‌اي

سي‌ام / ارديبهشت‌ماه / 1396

انتهاي پيام