اصولگرا ـ پايگاه خبري تحليلي اصولگرا : مشروط كردن برجام قابل قبول نيست
سه شنبه، 25 مهر 1396 - 14:32 کد خبر:35530
رئيس هيأت مؤسس دانشگاه آزاد گفت: اينكه بگويند برجام را قبول داريم ولي بايد در زمينه مسائل منطقه‌اي و برنامه موشكي ايران مذاكره كنيم، اين مشروط كردن برجام است و به هيچ عنوان براي ما قابل قبول نيست.

علي اكبر ولايتي رئيس هيأت مؤسس دانشگاه آزاد در حاشيه ديدار خود با فرستاده ويژه فرانسه در امور سوريه در جمع خبرنگاران با بيان اينكه رابطه ايران و فرانسه رابطه رو به رشدي است و بارها مقامات عالي رتبه دو كشور با يكديگر تماس‌هاي تلفني داشتند، گفت: ايران از اين نوع رفت و آمدها استقبال مي‌كند و بنده نيز در اين جلسه بر تماميت ارضي سوريه و جلوگيري از هر نوع تخريب توسط كشورهاي بين المللي در سوريه تاكيد كردم.

ولايتي افزود: ان شالله به زودي شاهد پيروزي مردم و ملت سوريه در برابر مشكلات خواهيم بود. آمريكايي‌ها در سوريه پايگاه نظامي ساخته‌اند و به دنبال تجزيه سوريه هستند كه اگر در عراق موفق شدند، آنجا هم موفق خواهند بود.

رئيس هيأت مؤسس دانشگاه آزاد اظهار داشت: مردم و ارتش عراق با كفايت هستند و اين را در برابر داعش نشان دادند، ايران هيچ نقشي در عمليات كركوك ندارد و اكثريت مردم كُرد عراق با كار جاه طلبانه بارزاني مخالف هستند و ديديدم كه تقريبا بدون درگيري آن منطقه در اختيار دولت بغداد قرار گرفت و بارزاني بايد قبول كند كه اشتباه كرده و به آن اعتراف كند و درصدد جبران آن بر آيد.

وي در رابطه با واكنش ما در قبال اظهارات طرف‌هاي غربي در قبال برجام، گفت: به نظر مي‌رسد آنها بايد در اظهارات‌شان دقت بيشتري داشته باشند، اينكه بگويند برجام را قبول داريم ولي بايد در زمينه مسائل منطقه‌اي و برنامه موشكي ايران مذاكره كنيم، اين مشروط كردن برجام است و به هيچ عنوان براي ما قابل قبول نيست. برجام هيچ گونه شرطي ندارد و بايد مطابق آنچه بين ايران و 5+1 به توافق رسيد ادامه يابد.

وي با بيان اينكه اروپايي‌ها حق ندارند اينطور بگويند كه برجام را قبول داريم اما بايد در خصوص مسائل منطقه‌اي هم با ايران مذاكره داشته باشيم خاطرنشان كرد: ما در اين منطقه حضور داشته و حق داريم با همسايگان خود كه با آنها اشتركات بسياري داريم، همكاري داشته باشيم.

ولايتي افزود: اروپايي‌ها و آمريكايي‌ها چه حقي دارند كه در خصوص حضور يا عدم حضور ما در منطقه اظهار نظر كنند و بگويند كه چه كسي چه كاري انجام بدهد! براي مثال دولت عراق صاحب كشور خودش است و آقاي عبادي تا امروز به خوبي به مسئوليت خود عمل كرده و اگر ايران امروز در عراق و سوريه حضور مستشاري دارد بنابه خواست قانوني دولت هاي آنها است.

رئيس هيأت مؤسس دانشگاه آزاد درباره موضع ايران در قبال اعلام راهبرد جديد آمريكا در برابر ايران و وضع تحريم‌هاي بي سابقه عليه سپاه، تاكيد كرد: آقاي ترامپ و كنگره آمريكا تاكنون آنطور كه بايد برجام را رعايت نكرده و تحريم ها را هم ادامه دادند. آنها در حال انجام بازي سياسي هستند.

وي گفت: ايران طولاني كردن اجراي برجام را نمي پذيرد، ترامپ فرد قابل پيش بيني نيست و نمي تواند بگويد كه ما سپاه داشته باشيم يا نداشته باشيم سپاه تبلور مقاومت مردم ايران است و سپاه برخاسته از دل مردم است و هر مسئول خارجي كه عليه سپاه صحبت كند در واقع عليه مردم ايران صحبت كرده است.

انتهاي پيام