اصولگرا ـ پايگاه خبري تحليلي اصولگرا : روايت امام خامنه‌اي از جايگاه تأثيرگذار مرحوم مصطفي خميني
یکشنبه، 30 مهر 1396 - 13:37 کد خبر:35535
رهبر معظم انقلاب اسلامي فرمودند: مرحوم حاج آقا مصطفي خميني از لحاظ استعداد و جرأت علمي، تهذيب نفس، شجاعت و منش مبارزاتي، انساني ممتاز بود.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز (يكشنبه) در ديدار دست‌اندركاران همايش بزرگداشت مرحوم آيت الله حاج سيدمصطفي خميني در آستانه چهلمين سالگرد رحلت ايشان، ضمن قدرداني از برگزاري چنين كنگره‌اي، مرحوم حاج آقا مصطفي را از ابعاد مختلف داراي شخصيتي برجسته‌ دانستند و گفتند: ايشان از لحاظ استعداد و جرأت علمي، تهذيب نفس، شجاعت و منش مبارزاتي، انساني ممتاز بود و معرفي جايگاه علمي و افكار ايشان به جامعه و نسل امروز، كار بسيار خوب و لازمي است.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي به جايگاه تأثيرگذار مرحوم حاج سيدمصطفي خميني در حادثه مهم دستگيري امام(ره) در سال 42 اشاره كردند و افزودند: آن مرحوم در آن زمان با حضور در صحن حرم حضرت معصومه سلام الله عليها و گرد آمدن مبارزين در كنار ايشان، كار بزرگ و شجاعانه‌اي انجام داد و توانست حركت مردم را هدايت كند.

رهبر انقلاب اسلامي، درگذشت مرموز و بهت‌آور مرحوم حاج سيدمصطفي خميني در اول آبان سال 1356 را نيز، زمينه‌ساز ايجاد موج مردمي بيان كردند و گفتند: نحوه مواجهه امام(ره) با اين فقدان سنگين كه آن را از الطاف خفيه الهي دانستند، بخشي از شخصيت عظيم امام بزرگوار را در تحمل اين مصيبت، و صبر بر آن نشان داد.

حضرت آيت الله خامنه‌اي با اشاره به تهذيب نفس و گرايش سلوكي مرحوم حاج سيد مصطفي خميني و ساده‌زيستي و زهد ايشان، خاطرنشان كردند: آن مرحوم با اينكه فرزندِ شخصيت و مرجع بزرگي همچون امام خميني(ره) بود اما ذره‌اي از نشانه‌هاي آقازادگي در وي نبود.

ايشان افزودند: مرحوم حاج سيدمصطفي خميني به‌شدت علاقمند و عاشق امام بود و كوچكترين تعرض به شخصيت امام را برنمي‌تابيد.

پيش از سخنان رهبر انقلاب اسلامي، حجت الاسلام و المسلمين رشاد رئيس شوراي سياستگذاري همايش بزرگداشت مرحوم آيت الله حاج سيدمصطفي خميني و آقاي حميد انصاري دبير همايش، گزارشي از برنامه‌هاي كنگره بزرگداشت مرحوم آيت الله حاج سيدمصطفي خميني و اقدامات انجام‌شده بيان كردند.

انتهاي پيام/