اصولگرا ـ پايگاه خبري تحليلي اصولگرا : تحريم‌هاي جديد،ايران را مجبور به التماس خواهد كرد
سه شنبه، 2 آبان 1396 - 02:42 کد خبر:35538
قانونگذار ارشد كنگره آمريكا گفت: «واشنگتن مي‌تواند با وضع حدنهايت تحريم‌هاي جديد دولت ايران را به زانو درآورده و براي لغو اين تحريم‌ها مجبور به التماس كند.»

«برد شرمن» نماينده دموكرات كنگره آمريكا در نشستي در موسسه «هادسون» مدعي شد، كمپين اعمال تحريم‌هاي جديد عليه ايران مي‌تواند دولت ايران را در برابر آمريكا به زانو درآورد و تهران را وادار كند تا براي لغو تحريم‌ها به واشنگتن التماس كند.

بنا بر گزارش «واشنگتن اگزمينر»‌، شرمن در ادامه گفت: «اگر ما به اندازه كافي پيش برويم، آنها به ما التماس خواهند كرد كه درباره تمام مسائل مربوط به تعليق تحريم‌ها از جمله ناكارآمدي توافق هسته‌اي وارد گفت‌وگو شويم».

اين قانونگذار ارشد كنگره آمريكا گفته است:‌«ما نيازمند حد نهايت تح0ريم‌ها هستيم، حدنهايت اجراي محدوديت‌هاي هسته‌اي و حدنهايت حمايت بين‌المللي».

بر اساس اين گزارش، وي در عين حال از دولت «دونالد ترامپ»‌ رئيس‌جمهوري آمريكا خواست تا مانع از لغو برجام شود تا مبادا حمايت جامعه بين‌المللي در رابطه با توافق هسته‌اي را از دست بدهد.

شرمن افزود: «انجام چنين اقدامي باعث خواهد شد تا اروپا از تحريم‌هاي بيشتر ما حمايت نكند و بسياري در جهان حتي خواهند گفت كه در اين شرايط ايران مي‌تواند برنامه هسته‌اي خود را بدون محدوديت يا بازرسي از سر بگيرد».

نماينده دموكرات كنگره آمريكا همچنين گفت:‌ «ما مي‌توانيم حد نهايت تحريم‌ها عليه ايران را وضع كنيم بدون آنكه حتي اشاره‌اي به توافق هسته‌اي داشته باشيم. و سپس مي‌توانيم حمايت اروپا را نيز داشته باشيم».

انتهاي پيام