اصولگرا ـ پايگاه خبري تحليلي اصولگرا : مهمترين مسئله كشور معيشت مردم است
چهارشنبه، 3 آبان 1396 - 13:19 کد خبر:35539
رهبر معظم انقلاب با بيان اينكه امروز يكي از مسائل مهم كشور، اقتصاد و معيشت مردم است، فرمودند: وقتي همه‌چيز بر محور نفت مي‌چرخد، اقتصاد ناامن است؛ اقتصاد هم بايد امن شود.

مراسم مشترك دانش آموختگي، تحليف و اعطاي سردوشي دانشجويان دانشگاههاي افسري ارتش، صبح امروز (چهارشنبه) با حضور حضرت آيت الله خامنه‌اي فرمانده معظم كل قوا در دانشگاه افسري امام علي(ع) برگزار شد.

رهبر معظم انقلاب اسلامي در ابتداي ورود به ميدان، در محل يادمان شهدا حضور يافتند و با قرائت فاتحه، ياد شهيدان مجاهد را گرامي داشتند.

فرمانده كل قوا سپس از يگان‌هاي حاضر در ميدان سان ديدند. ايشان همچنين جانبازان سرافراز حاضر در ميدان را مورد تفقد قرار دادند.

در اين مراسم حضرت آيت الله خامنه‌اي فرمانده كل قوا در سخناني، مهمترين وظيفه و مسئوليت نيروهاي مسلح را تأمين امنيت كشور خواندند و با تاكيد بر اينكه پيشرفت در عرصه هاي مختلف از جمله علمي و صنعتي و اقتصادي منوط به وجود امنيت است، گفتند: امنيت بستري براي رشد همه عناصر قدرت و پيشرفت است زيرا در فضاي ناامني، آرمان هاي بزرگ و درخشان از ذهنها فراموش مي‌شوند.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به اينكه در شرايط كنوني مهمترين مسئله كشور، موضوع اقتصاد و معيشت مردم است، افزودند: بناي اقتصاد كشور نيز بايد يك بنيان امني باشد.

ايشان بنيان اقتصادي كشور را به دليل وابسته بودن به درآمد نفت، ناامن خواندند و تاكيد كردند: وابستگي اقتصاد به نفت، يك مشكل تاريخي و بجامانده از دوران قبل از انقلاب است و همين موضوع موجب شده است كه ما در دوران هاي مختلف در زمينه فروش نفت و درآمد حاصل از آن، دغدغه داشته باشيم.

رهبر انقلاب اسلامي با تاكيد بر اينكه تا وقتي اقتصاد كشور از نفت فاصله نگيرد، بنيان صحيح و امني به‌وجود نخواهد آمد، خاطر نشان كردند: بيان اين موضوع اقتصادي در اين محيط نظامي، براي نشان دادن اهميت امنيت در همه بخش ها است.

حضرت آيت الله خامنه اي همه مردم بويژه جوانان را به دانستن قدر امنيتِ موجود و عزت و آرامش و سربلندي كشور كه به بركت نظام جمهوري اسلامي بوجود آمده، توصيه كردند و گفتند: روزگاري، ايران عزيز با گذشته تاريخي و درخشان خود و با استعدادهاي بي پايان، زيرپاي مستشاران آمريكايي و صهيونيستي و انگليسي بود و به‌دست حاكمان وابسته و ضعيف و پَست، تحقير مي شد اما اسلام، اين كشور را نجات داد و جمهوري اسلامي، ايران را عزيز و مقتدر كرد.

ايشان، با اشاره به ناراحتي و عصبانيت قدرت هاي استكباري از اقتدار منطقه اي ايران، افزودند: دشمنان نظام اسلامي عناصر اقتدار ملي كشور را عامل مزاحم خود مي دانند و با آنها مقابله مي‌كنند و بر همين اساس با افزايش اقتدار جمهوري اسلامي در ميان ملت ها، در منطقه و فراتر از منطقه مخالفند زيرا اين اقتدار، عمق راهبردي نظام اسلامي است.

رهبر انقلاب اسلامي، مخالفت قدرت هاي استكباري با توان دفاعي كشور را نيز در همين چارچوب ارزيابي و تاكيد كردند: راه مقابله با اين مخالفت ها، اين است كه برخلاف خواسته آنها، بر عناصر اقتدار ملي، تكيه و ايستادگي كنيم.

حضرت آيت الله خامنه اي در همين خصوص گفتند: همان‌طور كه قبلاً بارها اعلام كرده‌ايم و باز هم اعلام مي كنيم، امكانات و قدرت دفاعي كشور قابل مذاكره و چانه‌زني نيست و در خصوص ابزارهاي دفاعي كشور و هر آنچه اقتدار ملي را تأمين يا پشتيباني مي‌كند، هيچ‌گونه چانه‌زني و معامله‌اي با دشمن نداريم و راه اقتدار را با قوت به پيش خواهيم برد.

رهبر انقلاب اسلامي خطاب به جوانان گفتند: اين كشور متعلق به شما است و بايد همانگونه كه جوانانِ ديروز به وظيفه خود عمل كردند، شما نيز در سايه اسلام و در چارچوب آرمان هاي انقلاب اسلامي، كشور را به اوج عزت برسانيد.

حضرت آيت الله خامنه اي همچنين با تشكر از فرماندهان و اساتيد دانشگاه افسري امام علي (ع)، اين دانشگاه را فيضيه ارتش خواندند و ياد و خاطره شهداي ارتش بويژه شهداي دانشگاه افسري امام علي (ع) را گرامي داشتند.

در اين مراسم، امير سرلشكر موسوي فرمانده كل ارتش ضمن خير مقدم به رهبر معظم انقلاب اسلامي، گفت: متعهد مي‌شويم كه ارتش دست از دست سپاه پاسداران در نياورد تا پايه‌هاي رژيم سلطه فرو ريزد و عمر رژيم صهيونيستي هر چه زودتر به پايان رسد.

امير فولادي فرمانده دانشگاه امام علي(‌ع) نيز گزارشي از اقدامات و برنامه‌هاي علمي، فرهنگي، آموزشي و تقويت توان رزمي اين دانشگاه بيان كرد.

در اين مراسم به چند تن از فرماندهان، اساتيد و روحاني نمونه دانشگاههاي افسري ارتش و همچنين همسر شهيد رستمي از شهداي ارتش، هدايايي اعطا شد و نمايندگان دانش‌آ‌موختگان و دانشجويان نيز، مفتخر به دريافت درجه و سردوشي از دست فرمانده كل قوا شدند.

اجراي سرود و رزمايش ميداني، بخش ديگري از مراسم دانش آموختگي دانشگاه امام علي(ع) بود.

در پايان اين مراسم، يگانهاي حاضر در ميدان ضمن اجراي عمليات اعتماد به نفس، از مقابل جايگاه رژه رفتند.

انتهاي پيام