جستجوی پیشرفته   |  ارسال مطلب  
  صفحه اصلی     آرشیو     تماس با ما     درباره ما     پیوندها     RSS  
یکشنبه، 28 آبان 1396 - 20:27   
  >> روی خط خبرها:  
 آخرین مطالب
  تجربه‌ خوب همکاری در سوریه نشان داد می‌توان اهداف‌ مشترک را محقق کرد
  ایران و روسیه به همکاری‌های هسته‌ای ادامه می‌دهند
  مهلت نمایندگان ایران برای ارائه مدارک به AFC هشت روز دیگر تمدید شد
  مهمترین مسئله کشور معیشت مردم است
  تحریم‌های جدید،ایران را مجبور به التماس خواهد کرد
  برجام موشکی نخواهیم داشت
  روایت امام خامنه‌ای از جایگاه تأثیرگذار مرحوم مصطفی خمینی
  آمریکا ناقض برجام است
  سردار جعفری: آمریکا با زبان سلاح بیشتر آشناست
  اگر طرف مقابل برجام را پاره کرد ما آن را ریزریز می‌کنیم
  مشروط کردن برجام قابل قبول نیست
  موگرینی: امیدواریم که توافق هسته‌ای با ایران همچنان ادامه داشته باشد
  صالحی:علاقمندیم توافق کماکان پابرجا باشد/ما را وادار به عکس‌العمل نکنند
  مهلت بغداد به بارزانی امشب به پایان می‌رسد
  لاوروف: تمام طرف‌های برجام به جز آمریکا بر اجرای کامل آن تأکید دارند
  ایران و ترکیه توافق‌نامه استفاده از ارز ملی در مبادلات تجاری امضاء کردند
  جلسه هیئت نظارت بر برجام عصر امروز برگزار می‌شود
  پاسخ ایران به تروریستی نامیدن سپاه قاطع و کوبنده خواهد بود
  دستگیری بدهکار ۳۰ هزار میلیاردی/ پرونده فساد مالی دری اصفهانی
  امام خامنه‌ای درگذشت حاج داود احمدی‌نژاد را تسلیت گفتند
آرشیو آخرین مطالب
- اندازه متن: + -  کد خبر: 35236صفحه نخست » یادداشتسه شنبه، 18 آبان 1395 - 08:23
این سیستم کی دستکاری شده نبوده؟
بینوی کامپ مارک - شنیع تنها کلمه ای است که می توان در توصیف آخرین مناظره انتخاباتی بین کلینتون و ترامپ به کار برد. اما پیش از آن ترامپ به عنوان نوعی دستگرمی برای شیطنت، اصرار داشت که از نظر او هضم رای آوردن کلینتون در سطح الکتروال سخت خواهد بود.
  

پیش از آن اردوگاه ترامپ اعلام کرد با انجام نظرسنجی های مستقل خودش را برای مبارزه با بیماری «تقلب» آماده کرده است. راجر استون افتخار این نقش را بر عهده گرفت، با این امید که بتواند بر 600 حوزه مختلف در 9 شهر دمکرات دارای جمعیت های اقلیت قابل توجه تمرکزکند. او در این کار از همکاری 1300 داوطلب از ائتلاف «شهروندان برای ترامپ» برخوردار خواهد بود.

فکر تقلب سیاسی بیشتر هنگام اندیشیدن به قدرت های آفریقایی زیرفشار یا کشورهای نا آرام حوزه اقیانوس آرام به ذهن می آید که پس از رقابتی جانانه برای به دست آوردن آرای مردم، کودتایی سریع و قاطع  صورت می گیرد و رهبر منتخب از تصدی قدرت بازداشته می شود.

 تندای بیتی رهبر اپوزیسوین مخالفان زیمبابوه پس از اظهارات شبه دیکتاتوری ترامپ، به درستی به این نکته اشاره کرده است. بیتی به جرم زیرسئوال بردن نتیجه انتخابات سال 2008 که بار دیگر پرزیدنت روبرتو موگابه را به ریاست جمهوری رساند، به مدت یک ماه بازداشت شد و به خیانت در زیرسئوال بردن نتیجه انتخابات متهم شد. در نتیجه دوره ای طولانی از محرومیت و مشقت های گوناگون را تجربه کرد.

بیتی گفته است: «دونالد ترامپ هدیه ای برای تمام دیکتاتورهای بی طرفدار در قاره آفریقاست. او در حال مقبولیت  و مشروعیت دادن به تقلب است، چون اگر امکان وجود چیزی در آمریکا وجود داشته باشد، پس در هرجای دیگر هم وجود خواهد داشت. به عبارت دیگر ترامپ اصلا نمی داند درباره چه چیزی حرف می زند، به هیچ وجه نمی داند.»

بیتی که می کوشید سیستم انتخاباتی آمریکا را  در زمینه رقابت نامزدها آرمانی جلوه دهد، مشخصه های پیچیده دیگری را که در مشخصه های محدود این سیستم وجود دارند از قلم انداخته است. اظهارات ترامپ بیشتر از انحراف در منافع، یادآور فساد بنیادی واقع  در مرکز سیاست های آمریکا و سیستمی است که دست یازیدن به منافع خاص را تضمین می کند.

نکته مربوط به دستکاری، کشش سیاسی همیشگی آن است که مرکزیت تمام سیستم های سیاسی را شکل می دهد  که تاراج سالاران، به آن به عنوان چیزی ضروری برای بی ثباتی نگاه می کنند. دمکراسی چه رسیده و چه خام، همواره از افراط های خود در بیم است. مستعمرات آمریکا شاید خود را از شر یک سیستم سلطنتی خلاص کرده بودند، اما در شکلی اشراف سالاری باقی ماندند که در آن به اموال خصوصی از جمله بردگان، تا سطح تقدس، ارزش و اهمیت بخشیده شد.

الکساندر همیلتون این مرکز گرای بزرگ اتحادیه، در سخنرانی ژوئن 1788 خود در دفاع از ضرورت تصویب قانون اساسی آمریکا خوراک لازم را برای این فکر فراهم کرد: «یک دمکراسی خالص اگر قابل اجرا باشد، کامل ترین دولت خواهد بود. تجربه ثابت کرده که هیچ موضعی دروغین تر از این نیست. دمکراسی های باستانی که خود مردم در آنها غور و مشورت می کردند، هرگز واجد این مشخصه خوب دولت نشدند. ویژگی خاص این دمکراسی ها ستمگری بود و هیئت آنها بی قوارگی.»

جیمز مدیسون که متفکرترین محقق قانون اساسی است، معتقد است که «می توان پذیرفت دمکراسی خالص که منظورم از آن جامعه ای مرکب از شمار اندکی از شهروندان است که گرد هم می آیند و دولت را در یک شخص متبلور می کنند، هیچ علاجی برای زیان های تفرقه و چنددستگی نیست. اکثریتی احساس یا علاقه مشترک را حس می کنند و هیچ چیزی برای نظارت و کنترل انگیزه های موجود برای قربانی کردن حزب ضعیف تر وجود ندارد.»

ماهیت سیستم سیاسی آمریکا تضمین رای آوردن یک طبقه حاکم مقبول و محترم با هر شگردی است. دمکراسی انتخاباتی- یا آنطور که این روزها بیشترمی ببینیم، چهره های دمکراتیک مشخصا فاقد نمایندگی- تبدیل به مشخصه ای بارز می شوند و از سوی مکانیک های حزب، دسته های ماموران افکار سنجی و  گروه های دیگر مورد نظارت و دستکاری قرار می گیرند.انتخابات و انتخاب کردن بیشتر به چیزی علمی تخیلی تبدیل شده تا یک علم که در مواقعی تب و تاب های شعارزده بر حرارت آن می افزایند.

بنابراین ترامپ در نظرات از روی باد هوای خود چندان بیراه نمی گوید، حتی اگر این نظرات واجد نوعی خامی و ناپختگی بارز باشند که پیچیدگی سیاسی آنها را نفی می کند. سیستم دستکاری شده است، اما نه صرفا برای ترامپ که با بلاهت، بی پروایی و لودگی اش اجازه داد رقیبش هیلاری کلینتون از پاسخگویی در قبال برخی از قابل ذکرترین لکه هایی که بر دامن جمهوری آمریکا گذاشته، قسر در برود.

به دیگر نامزدها اجازه داده نشد که از فرصت مناظره در سطح ملی برخوردار شوند، با وجود چشم انداز واقعی جیل استاین از حزب سبزها در به دست آوردن بخشی از آرای برنی سندرز. از روزهای آغازین جمهوری، ممانعت ها علیه دسترسی یافتن برخی بدیل ها به آنچه که جریان اصلی خودخوانده رسانه ها و مباحثات اجتماعی را شامل می شوند، امری معمول بوده است.

دستکاری در سیستم ریاست جمهوری این است: قرار گرفتن در برابر هر کسی که برای همدستی تنگاتنگ با تشکیلات مطلوب نیست، همان تشکیلاتی که بیشتر امپریالیستی است تا دمکراسی و در هوس و خیال جنگ و فروپاشی مالی و ویرانی است.

نویسنده: بینوی کامپ مارک[1]

ترجمه: محمود سبزواری

[1] . Binoy Kampmarkمحقق کالج سلوین، کمبریج و مدرس دانشگاه آر ام آی تی در ملبورن.

منبع: http://www.globalresearch.ca/when-wasnt-it-rigged-donald-trump-and-us-presidential-  

  races/5552131

انتهای متن

   
  

به اشتراک بگذارید:     Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 پربیننده‌ترین مطالب
آرشیو پربیننده‌ترین مطالب
::  صفحه نخست ::  آرشیو ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  درباره ما ::  نقشه سایت ::  نوار ابزار اصولگرا ::  نسخه تلکس
© اصول‌گرا 1391 - 1387
info@osoolgera.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
Real Time Web Analytics